PORADNIK I REGULAMIN

 

PORADNIK JAK Z NAMI ZAGRAĆ

Do gry na Polu Redball zapraszamy wszystkich – zarówno tych, którzy chcieliby przekonać się czym jest paintball, jak i tych którzy już ten smak znają.

Jeśli nie posiadasz własnego sprzętu, zapraszamy do skorzystania z naszej wypożyczalni.

Na naszym polu organizujemy cztery rodzaje rozgrywek paintballowych i dajemy Ci możliwość zadecydowania, w której z nich chciałbyś wziąć udział:

 1. Gra zamknięta
  Przeznaczona jest dla osób chcących się pobawić we własnym gronie znajomych. Jeżeli wybierzesz ten rodzaj zabawy, prosimy o kontakt e-mailowy w celu rezerwacji konkretnego terminu gry.
 2. Gra otwarta
  Przeznaczona dla pojedynczych osób lub małych grupek znajomych, którzy chcą zagrać w danym terminie. Gra ta charakteryzuje się tym, że można na niej spotkać graczy na różnym poziomie zaawansowania. Informacja o grach otwartych zawsze dostępna jest na naszym facebooku (http://www.facebook.com/pages/RedBall-PAINTBALL/106265852757968?sk=events). Każdy chętny może się zapisać na grę poprzez facebook lub e-mailowo.
 3. Gra scenariuszowa
  Przeznaczona jest dla graczy, którzy szukają czegoś więcej niż podstawowych rozgrywek paintballowych. Cechują ją rozbudowane scenariusze (często z tłem historycznym) oraz rozmaitość zadań do wykonania dla poszczególnych drużyn, takich jak: odbicie jeńca, transport kluczowego gracza z punktu A do punktu B czy zdobycie oraz odpalenie rakiet. Podczas sceno najczęściej rozgrywane są dwie do czterech gier, z których każda trwa po ok. 90 minut. Osoby trafione schodzą z pola gry do tzw. szpitala, gdzie po wytarciu trafienia i na sygnał sędziego obecnego w szpitalu, mogą wrócić do gry.
 4. Piknik firmowy
  Dla firm organizujemy gry scenariuszowe lub turnieje paintballowe, często z wykorzystaniem zagadnień tematycznych odpowiednio dostosowanych do konkretnego otoczenia biznesowego danego Klienta. 

Na naszym terenie oprócz poligonu paintballowego jest wyznaczona także część rekreacyjna, na której organizujemy indywidualnie uzgodnione z Klientem atrakcje zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci.

JAK ZORGANIZOWAĆ GRĘ:

 1. Gra zamknięta (10 – 24 graczy)
  Taką grę może zorganizować każdy, kto zbierze grupę minimum 10 osób. Następnie ustali z organizatorem termin gry i godziny (w przedziałach 9-13 lub 15-19) oraz wpłaci zadatek na 5 dni przed terminem gry.
 2. Gra zamknięta (powyżej 25 graczy)
  Ten rodzaj rozgrywek może zorganizować każdy, kto zbierze grupę minimum 25 osób. Następnie ustali z organizatorem termin gry i godzinę rozpoczęcia oraz wpłaci zadatek na 5 dni przed terminem gry. W tym wypadku gracze mają do dyspozycji pole RedBall przez cały dzień między godz. 10:00 a 20:00.
 3. Gra otwarta
  Grę otwartą może zorganizować każdy, kto zbierze minimum 10 graczy i następnie ustali termin z organizatorem oraz wpłaci zadatek na 5 dni przed terminem gry.
 4. Gra scenariuszowa
  Odbywa się kilka razy w roku i jest ogłaszana na forum przez organizatora.
 5. Piknik firmowy
  W celu zorganizowania eventu należy skontaktować się z naszą firmą poprzez e-mail.

REGULAMIN POLA REDBALL

Obiekt RedBall to komercyjne pole paintballowe, na które wstęp jest odpłatny, zgodnie z cennikiem dostępnym na stronie www.redball.pl.

 1. Każdy odwiedzający pole RedBall i korzystający z naszych usług zobowiązany jest do zapoznania się z niniejszym Regulaminem i stosowania się do zasad w nim zawartych, a także do przejścia szkolenia w zakresie zasad bezpieczeństwa obowiązujących na naszym polu.
 2. Obiekt firmy RedBall przeznaczony jest do organizacji imprez paintballowych.
 3. W grze mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 16 lat.
 4. W grze nie mogą brać udziału osoby będące po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających.
 5. Przed każdymi rozgrywkami przeprowadzane jest specjalne szkolenie. Szkolenie to jest obowiązkowe dla graczy pierwszy raz grających na polu RedBall. Szkolenie ma na celu zapoznanie graczy z zasadami bezpieczeństwa oraz regułami gry w paintball.
 6. Obiekt podzielony jest na dwie strefy:
  a) poligon paintballowy
  b) część rekreacyjną
 7. Podczas każdego meczu na terenie poligonu nad bezpieczeństwem grających oraz przebiegiem rozgrywki czuwa sędzia. Liczba sędziów uzależniona jest od liczby graczy. Gracze obowiązani są bezwzględnie wykonywać polecenia sędziów i organizatorów. Gracze nie stosujący się do tej zasady mogą zostać usunięci z pola.
 8. Na teren poligonu wstęp mają wyłącznie gracze z założoną maską. Na poligonie kategorycznie zabrania się zdejmowania maski przed rozpoczęciem rozgrywki, w jej trakcie, jak również po wyeliminowaniu. Gracze nie stosujący się do tej zasady mogą zostać usunięci z pola.
 9. Podczas rozgrywek na terenie poligonu korzystanie ze środków pirotechnicznych możliwe jest jedynie po uprzednim uzyskaniu zgody organizatora.
 10. Strzelanie do osób nie uczestniczących w grze, sędziów, zwierząt, przedmiotów nie będących celem gry, a także osób nie posiadających założonej maski jest surowo zabronione
 11. Strzelanie na terenie części rekreacyjnej jest dozwolone wyłącznie na przygotowanej w tym celu strzelnicy. Gracze nie stosujący się do tej zasady mogą zostać usunięci z pola.
 12. Gracz przebywający poza poligonem gry bezwzględnie musi zabezpieczyć marker tzw. barrelbagiem.
 13. Gracz z własnym sprzętem ma obowiązek przed rozpoczęciem gry zgłosić się na pomiar prędkości wylotowej kulki. Prędkość ta nie może przekraczać 90 m/s. Do gry zostaną dopuszczeni wyłącznie gracze, których sprzęt oraz kulki spełniają normy bezpieczeństwa.
 14. Bezwzględnie zabronione jest używanie sprzętu lub kulek nie posiadających wymaganych atestów, homologacji lub innych zezwoleń wymaganych przepisami prawa, a także modyfikowanych w sposób zagrażający bezpieczeństwu graczy. Gracze nie stosujący się do tej zasady mogą zostać usunięci z pola.
 15. Uczestnik gry wypożyczający sprzęt od firmy RedBall, zobowiązany jest zwrócić go w stanie nie uszkodzonym. Za wszelkie uszkodzenia sprzętu, wynikające z niewłaściwego użytkowania, nie przestrzegania Regulaminu lub nie stosowania się do zaleceń obsługi, odpowiedzialność ponosi wypożyczający.
 16. Osoby nie stosujące się do Regulaminu lub stwarzające zagrożenie dla zdrowia własnego lub innych zostaną poproszone o natychmiastowe opuszczenie obiektu RedBall. Zastrzegamy, że nie ponosimy odpowiedzialności za żadne zdarzenia, które mogą powstać w wyniku naruszenia niniejszego Regulaminu, w szczególności za uszkodzenia ciała lub rozstrój zdrowia graczy, będące skutkiem naruszenia zasad bezpieczeństwa.

Zespół RedBallJeśli chcesz od nas otrzymywać informację o zbliżających się grach skorzystaj z tego formularza